75-годишен маж прегазен на паркинг во Скопје, сторителот побегнал

Скопјанка-со-ножици-сакала-да-го-убие-поранешниот-партнер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 20.00 часот во СВР Скопје, З.К.(75) од Скопје пријавил дека на 03.05.2024 околу 10.00 часот, на паркинг простор на ул.„Радишанска“ во Скопје, бил удрен од патничко возило „опел корса“, по што возачот го напуштил местото.

Според пријавеното, на 07.05.2024 тој отишол на преглед во Градската општа болница „Св.Наум Oхридски“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK