Пешак удрен во Битола, со тешки повреди пренесен на клиника

policija-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.43 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од булевар „1 Мај“ и ул.„Столарска“ во Битола, патничко моторно возило „опел корса“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Д.(77) од Битола, удрило во пешакот Д.Ј.(53) од Битола.

Во несреќата Д.Ј. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK