39-годишен скопјанец донесен починат во „8 Септември“, полицијата го расчистува случајот

Нервозните-пациенти-да-ги-остават-пиштолите-и-ножевите-дома-Незавизниот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.16 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив бил донесен починат 39-годишниот А.Т. од Скопје, извести МВР.

„Според пријавеното, тој претходно седел со неговиот колега Т.М.(54) од Скопје на подрачје на Лисиче и му се слошило, по што побарал од колегата да го однесе дома. Како што е пријавено, Т.М. застанал на пункт на Итна медицинска помош, од каде бил упатен кон Градската општа болница „8 Септември“, но на пат кон болницата А.Т. починал“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK