Нападнат возач на автобус на ЈСП

DSC_7391.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 20.00 часот во СВР Скопје, 32-годишниот Џ.Х. од село Сарај, скопско, пријавил дека околу 18.40 часот во село Бојане, скопско, во автобус на ЈСП, каде извршувал работни задачи како возач, бил физички бил нападнат од едно лице, кое употребило тврд предмет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK