20-годишна девојка исчезна од својот дом во Мралино, случајот го пријавил таткото

Кривична-против-девојка-од-гостиварско-за-„убиство-во-обид-со.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 20.00 часот во Полициското одделение Петровец, 51-годишниот Љ.Џ. од село Мралино, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 20-годишната В.Г., извести МВР.

Според пријавеното, таа е најверојатно во Гостивар, кај нејзиното поранешно момче. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK