Двојно убиство во скопско Стајковци

policiska-lenta.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо пукање во скопско Стајковци убиени се две лица, а еден е повреден.

Повозрасен маж ги убил братот и снаата, по што самиот се избодел. Тој во моментов е хоспитализиран во болницата „Свети Наум Охридски“, неофицијално потврдуваат од СВР Скопје.

МВР најави официјални детали за двојното убиство во текот на денот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK