21-годишник од Скопско нападнат од неколку лица во кафеана во Градскиот парк

tepacka-gostivar.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.50 часот во СВР Скопје, 21-годишниот И.М. од село Ржаничино, скопско, пријавил дека во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје бил физички нападнат од неколку лица, меѓу кои биле и М.Ш. од с.Сарај, скопско, А.Н. и Ѓ.К., двајцата од Скопје, извести МВР.

„Исто така, во 03.00 часот, П.Т.(20) од с.Ржаничино пријавил дека околу 02.30 часот во истиот угостителски објект, тој и Х.Т.(19) биле физички нападнати од неколку лица, кои употребиле и стаклени предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK