АМСМ Соопштенија

Забрана за движење на тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

– Поради врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 9:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што соопшти АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, […]

Сообраќајот по влажни коловози, внимателно возење по клисурите - МИА
АМСМ Соопштенија

Сообраќајот по наместа влажни коловози

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патиштата

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и […]

АМСМ Соопштенија

Отстранети одроните на патот од Гевгелија до Смрдлива вода

Патниот правец од Гевгелија кон планинското одморалиште „Смрдлива вода“ и кон планинските села Конско и Ума попладнево е повторно приспособен за сообраќај откако претпладнето поради обилните врнежи од дожд беше блокиран од одрони. Одроните ги […]

АМСМ Соопштенија

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Како што соопшти АМСМ интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги […]

АМСМ Соопштенија

Сообраќајот по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патишта

Скопје, 8 октомври 2021 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема […]

Сообраќајот по влажни коловози, внимателно возење по клисурите - МИА
АМСМ Соопштенија

Умерен сообраќај по влажни коловози

– Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози умерен интензитетот на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. […]

АМСМ Соопштенија

Астрономски календар

– Денеска четврток, 7 октомври 2021 година, 280-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 85 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 35 минути, а ќе зајде во 18 часот […]

АМСМ Соопштенија

Состојба на патишта

Скопје, 6 октомври 2021 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, […]