–>

Жена во Младеновац го претепала својот зет, па ги изгребала и гризнала полицајците кога дошле да ја приведат

Жена-во-Младеновац-го-претепала-својот-зет-па-ги-изгребала.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Младеновац ја уапси Ј.В. која вчера во Младеновац под дејство на алкохол го претепала својот зет З.М.

Таа при приведувањето изгребала и гризнала еден полицаец за рака, а друг за дланка.

Сите повредени мажи се примени во Здравствениот дом во Младеновац, каде им се констатирани полесни физички повреди.

На Ј.В. за семејно насилство и напад врз службено лице одреден и е полициски притвор до 48 часа.

Истрагата ја води Основното јавно обвинителство Младеновац.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK