Во центарот на Ниш силувал девојка во лифт на зграда, па побегнал, уапсен маж од Алексинац

Чувал-маж-и-девојка-како-робови-во-Србијa-им-ја.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПрипадници на МВР во Ниш, по наредба на Вишото јавно обвинителство Ниш, го приведоа С.Ј.(32) од Алексинац, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело силување.

Се сомничи дека синоќа во лифт на зграда во центарот на Ниш силувал дваесет и четиригодишна девојка, а потоа побегнал.

Полицијата набрзо го пронашла и го уапсила.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен пред виш јавен обвинител во Ниш.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK