Пожар во зграда во Урошевац: повредени се 10 лица, причината се сомнева дека е проблем со електрични броила

Пожар-во-зграда-во-Урошевац-повредени-се-10-лица-причината.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДесет лица се повредени во пожар што избувна во зграда во Урошевац, соопшти портпаролот на полицијата Канун Весељи.

Според него, инцидентот се случил во неделата околу 22.28 часот, а се сомнева дека имало проблем со електричните броила.

Весељи изјавил дека полицијата ги презела сите неопходни мерки, евакуирајќи ги жителите поради чадот, пренесува Репортер.

Започната е истрага за причините за пожарот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK