(Видео) Трагедија во центарот на Белград: Од Сава е извлечено телото на жената која исчезна по судир меѓу брод и чамец

Screenshot-2024-07-06-080254.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСудир на товарен брод и чамец со три лица, кој паднал во реката Сава се случи доцна синоќа во Белград.

Лицето кое било во чамецот и испливало на брегот, В.М.(42) изјавил дека на чамецот била неговата сопруга Ј.М.(43) и нивниот кум С.Р.(42).

Женското тело од страна на службите за итна помош е извлечено во 2 часот и 50 минути во близина на шеталиштето Сава, додека третото лице се уште се води како исчезнато, пишуваат српските медиуми.

Судирот меѓу чамец и товарен шлеп се случил синоќа околу 21:45 часот на Сава кај Нов Белград.

View this post on Instagram

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK