(Видео) Попушти рингишпил полн со деца, во последен момент избегната трагедија

Screenshot-2024-03-17-230435.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Луна паркот во Лазаревац дошло до инцидент кога вртелешката на која имало многу деца почнала да пука со голема брзина.

На страницата „192“ на Инстаграм е објавено грозоморно видео на кое се гледа моментот кога рингишпилот почнува да се урива.

– За дел од секундата беше избегната трагедија во Луна паркот во Лазаревац кога вртелешката полна со деца почна да се урива и да се крши. Апелираме до надлежните итно да ја испитаат исправноста на вртелешката и да ги казнат одговорните – се наведува во соопштението.

Не се знае кога и како се случил овој инцидент, ниту дали некое од децата е повредено, со оглед на тоа дека снимањето се прекинува кога вртелешката почнува да се урива.

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK