Нов, посилен земјотрес во Црна Гора, се тресеше и Босна и Херцеговина

zemjotres-bosna.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНов земјотрес ја погоди Црна Гора, а како што јавува ЕМСЦ, бил со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил во Горње Среједе кај Никшиќ.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 6 километри.

Земјотрес со јачина од 3,0 степени според Рихтеровата скала ја погоди и Босна и Херцеговина, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK