Девет Срби уапсени во Хамбург за шверц на 137 килограми кокаин: со даски се обиделе да сокријат дрога вредна 14 милиони евра

Старец-од-Србија-ја-убил-жената-на-внукот-во-Швајцарија.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДевет српски државјани се уапсени во пристаништето во Хамбург откако полицијата пронашла 137 килограми кокаин скриени во даските на товарен брод.

Вредноста на запленетата дрога е проценета на 14 милиони евра, пренесува Билд.

Како што пренесува Билд, дрогата од Боливија била добро скриена со дрвени даски. Имено, шверцерите исекле 115 даски за да ги сместат пакувањата со дрога во шест комори, а планот на дилерот бил откриен при редовна контрола на царина.

Крајната дестинација била Словачка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK