Трагедија во Хрватска: маж со трактор прегазил дете, починало на лице место

Screenshot-2024-03-17-084023.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМаж (30) возејќи трактор прегазил дете во двор од куќа во Тоциљевац, кај Бјеловар, кое починало на местото на несреќата, извести бјеловарско-билогорската полиција, пренесува Вечерњи лист.

„Во задниот дел од дворот, во Тоциљевац, во петокот 30-годишен маж управувал трактор и додека возел, предната лева гума прегазила над телото на дете. Екипа на Итна медицинска помош дошла на местото на настанот и констатирана е смрт на детето на местото на настанот“, се вели во соопштението на СВР Бјеловар-Билогора.

Истрагата на местото на настанот ја водеше заменик општинскиот државен обвинител во Бјеловар, со стручна помош на полициски службеници. По негова наредба телото на детето е пренесено во Општата болница „Др. Анѓелко Вишиќ“ Бјеловар, каде ќе биде извршена обдукцијата.

Во координација со Општинското државно обвинителство Бјеловар, ќе следи натамошна кривична истрага за да се утврдат сите околности на овој настан, додаваат од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK