„Се каат ли денеска оние коишто ги обвинуваа родителите“, потресни пораки на профилот на мајката на убиената Данка

ivana-danka-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛуѓето од Србија и од целиот регион, кои со денови се молеа за девојчето Данка Илиќ, се потресени од веста дека е убиено мало дете. Оттогаш на профилот на нејзината мајка Ивана Илиќ не престануваат зборовите на сочувство и поддршка, објавуваат српските медиуми.

Има и многу револтирани што мајката била распната со денови, дека можеби и направила нешто лошо на Данка или дури и ја продала.

„Дали денес жалат оние кои ја обвинија оваа несреќна мајка дека продала дете? Срам да ви е, важно е само да коментирате и да си ја измиете устата со туѓи проблеми и да не ги гледате своите“, гласи еден од коментарите.

Има и многу изрази на сочувство и пораки од мајките да се издржи страшната болка:

„Моето искрено сочувство до родителите. Нека почива во мир ангелчето. Данка сега е рајска птица“.

„Сите вие ​​што со денови ја распнавте оваа жена за продавање на нејзиното дете, нека е на вашата чест. Најдлабоко сочувство до семејството“.

„Мајко, многу ми е жал за твојата загуба и за се што си поминала после тоа“, се наведува во друг коментар.

Полицијата во Бор ги уапси работниците на јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор Срѓан Јанковиќ (50) од село Лука и Дејан Драгијевиќ (50) од село Злот под сомнение дека ја убиле малата Данка Илиќ.

Телото на девојчето се уште не е пронајдено.

Како што објавуваат српските медиуми, девојчето било удрена од автомобил, телото ставено во службено возило и фрлено во депонија. Наводно и го покриле телото со ѓубре. Се сомнева дека девојчето било живо и дека биле пијани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK