Интензивно се трага по телото на Данка, полицијата со кучиња упадна во дворот на осомничениот, подигнат е и дрон

danka-srpska-policija-potraga-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЖандармеријата со кучиња трагачи упадна во дворот на еден од двајцата осомничени за нејзиното убиство, Срѓан Јанковиќ (50) од селото Лука. Во тек е голема операција за пребарување, пренесува српски Телеграф.

Над неговата куќа е издигнат и дрон.

Дронот бил подигнат и над депонијата и просторот кој од утрото се пребарува, каде првично се посомневале дека е фрлено телото на убиената Данка.

Потрагата по телото на девојчето е интензивна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK