Работник загина на градилиште во Црна Гора: кран паднал од силните ветрови

nevreme-polska.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТурски државјанин загина на градилиште во Чањ при силно невреме што ја зафати Црна Гора.

Според „Вијести“, работникот бил во кранот, кој се урнал за време на ураганските ветрови.

Порталот „Приморски“ јавува дека ветерот откорнал делови од дрвја во Бар и дека биле оштетени автомобили.

Се наведува дека поради невремето биле оштетени и неколку пловни објекти во пристаништето.

Исто така, невремето собори три кранови во пристаништето и искрши претоварни мостови, се наведува во написите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK