Пукање на отворање кафеана во Црна Гора, има ранети, се трага по вооружениот напаѓач

н.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо престрелката што се случила синоќа во населбата Цијевна во Црна Гора, ранет е З.П., а полицијата трага по напаѓачите.

Инспекторите трагаат по двајца напаѓачи, од кои едниот е припадник на шкаљарскиот клан  З.М., пишува Вијести.

Според нив, пукањето се случило во кафеана, која исто така била отворена синоќа.

Во истрагата полицијата пронашла 20-тина чаури.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK