Повторно силен земјотрес во Црна Гора

Screenshot-2024-04-03-124824.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина 4.7 степени според Рихтер денеска во 12 часот и 42 минути ја погоди Црна Гора.

Епицентарот на земјотресот е на 31 километар од Никшиќ, на длабочина од 10 километри.

Вчера вечер, нешто по 21 часот, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во истото подрачје, јавува ЕМСЦ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK