Почина девојчето кое беше тешко повредено во пукотницата во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград

doktori
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пациентката која се лекуваше на Универзитетската детска клиника во Тиршова со сериозни повреди на главата, опасни по живот, здобиени при пукањето во ОУ „Владислав Рибникар“, почина утринава, соопшти денеска Министерството за здравство на Србија.

Таа починала и покрај итната хируршка интервенција и сите преземени мерки за интензивно лекување.

Министерката за здравство Даница Грујичиќ во свое име и во име на Министерството за здравство изрази искрено сочувство до семејството на повреденото девојче.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK