Падна снег во Словенија

3906085_screenshot-3_ls.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСловенија денеска ја зафати студен фронт кој донесе пониски температури, но и, како што претходно прогнозираа метеоролозите, јунски снег во ридските предели.

Метеоролозите на Агенцијата за животна средина (Арсо) на мрежата Х напишаа дека зимата се уште не се збогувала во ридовите.

„Зимата во ридовите сè уште не се збогува. Снег врне на нашата највисока метеоролошка станица во Кредарица“, напишаа тие.

Од северозапад се очекува разведрување во текот на вечерта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK