Падна дел од рингишпил во БиХ, повредени шест малолетни лица

dopisnica-iz-banata-ringispil-ljuljaska-zabavni-luna-park.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШест малолетници се повредени во Љубушкo, БиХ, при пад на дел од структурата на рингишпилот.

Во моментот на падот на вртелешката се наоѓале неколку лица, а како што пренесува порталот „hercegovina.info“, неколкумина од нив, претежно деца, со возило на Брза помош биле пренесени во болница.

„Во несреќата се повредени шест малолетници, а за се е известен и дежурниот обвинител“, изјави Мила Чавар, портпарол на МУП на Владата на Западна Херцеговина.

Неколку повредени се пренесени во Ургентниот центар на Универзитетската клиничка болница во Мостар.

Се уште нема официјални информации за причините за несреќата, а истрагата е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK