Во Крагуевац евакуиран судот поради закана за бомба

srpska-policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВисокиот суд во Крагуевац е евакуиран поради анонимна дојава за бомба околу 8 часот, јавува Нова.рс. Полицијата врши увид во објектот.

Српскиот портал пишува и дека во 9 часот било закажано рочиште за Горан и Борис Гавриловиќ од Вињиште кај Крагуевац, вујко и брат на Урош Блажиќ, обвинет за убиство на девет и ранување на 12 лица ноќта меѓу 4 и 5 мај минатата година.

Гавриловиќ се товари за недозволено изработување, држење, носење и тргување со оружје и експлозивни материјали, што предвидува затворска казна од две до 12 години. По завршните зборови, судијата ќе го соопшти датумот на изрекувањето на пресудата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK