Осум лица се повредени кога автобус излетал од патот во општина Лазаревац

Двајца-ученици-на-12-и-13-години-приведени-поради-испраќање.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОсум лица се повредени кога автобусот на Ласта излетал од патот на територијата на општина Лазаревац, соопштија за Танјуг во здравствената станица Рудовци.

Како што се наведува, шест лица се тешко повредени и пренесени во Ургентниот центар во Белград, а две лица се полесно повредени.

Несреќата се случила околу 6 часот и 30 минути на патот Аранѓеловац кај Мали Црљени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK