Автобусот излетал од патот во Лазаревац, има неколку повредени

Ученик-избоден-со-нож-во-двор-на-училиште-во-Србија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШест лица се повредени на територијата на општина Лазаревац кога автобус на Ласта излетал од патот, потврдија за РТС од сообраќајната полиција.

Несреќата се случила околу 7 часот и 30 минути.

Повредените со брза помош  биле пренесени во ургентниот центар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK