Курти: За настаните на северот на Косово ќе зборувам подоцна

kurti
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Премиерот на Косово, Албин Курти најави дека подоцна денеска ќе зборува за настаните на северот на Косово, односно за интервенцијата на косовската полиција кога новите градоначалници влегоа во зградите на локалната власт во Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ.

За време на неговата посета на Косовската академија за јавна безбедност во Вучитрн, Курти одби да одговори на прашањата на новинарите за настаните во северно Косово.

Прес-конференцијата на која Курти ќе одговара на новинарски прашања се уште не е официјално објавена, пренесе Бета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK