Камионџија од Македонија усмрти Србин во Словачка: бил удрен кога излегол да помогне на колега

fdgzdgf.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСрбинот Ненад Николиќ (42) од Баново поле кај Сремска Митровица загинал во вторникот вечерта на автопатот кај Братислава, кога во него удрил камион.

„Во последните неколку години, тој работи како возач вози низ цела Европа. Уште како дете бил мил и добродушен, како и во текот на целиот живот. Го сакаше животот, беше весел и како сите големи и крупни луѓе, личност со карактер на слободоумна мечка која никогаш во животот не згазнал мравка. Сите ние што го познававме ќе паметиме многу незаборавни анегдоти со него. Нашиот добар Шон“, напишал еден од пријателите на Ненад и додал дека подоцна ќе ги извести сите свои пријатели и познаници кои сакаат да се простат од  него за времето и местото на погребот.

Ненад настрадал кога застанал на автопатот во Братислава за да му помогне на колегата во неволја, кому му била потребна помош за менување гума. Кога ја завршиле работата, Ненад, како што раскажува пријател, излегол на автопатот и бил удрен од камион со македонски таблички.

„Нашиот брат, пријател и пред се колега загина на автопатот надвор од Братислава. Почина пред мои очи и пред очите на уште двајца колеги. Брат, почивај во мир Божји“, напишал неговиот пријател.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK