Ердоган ги следи изборните резултати од Истанбул каде што гласаше

erdogan_435345434543
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека резултатите од парламентарните и претседателските избори ги следи од Истанбул, а не од Анкара, јави ДПА.

Според агенцијата, тој изразил надеж дека изборите ќе поминат без проблеми откако гласаше во областа Ускудар во Истанбул.

Во Турција денеска се одржуваат претседателски и парламентарни избори.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK