Деца повредени на роденденска забава во Грција: излетал тобоган на надувување, приведени родителите

Screenshot-2024-06-10-090325.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетири деца се повредени за време на роденденска забава во Грција кога одлетал тобоган на надувување, а полицијата ги привела родителите кои ја организирале забавата.

Во забавен парк во Коропа е организирана детска роденденска забава, но сопственикот ги немал потребните дозволи да постави тобоган. Според грчките медиуми, повредените деца имаат само осум години, а три се пренесени во болница. За среќа сите поминале со полесни повреди.

Полицијата ги приведе управителите на забавниот парк, како и родителите кои ја организираа роденденската забава.

Против две лица е поднесена кривична пријава, бидејќи ја попречувале полицијата кога се обидела да го затвори просторот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK