Запалено српското знаме во северниот дел на Косово

gdg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНепознати лица го запалиле знамето на Србија во близина на кафеана во северниот дел на Косово, соопшти управата на полицијата во Приштина.

По прегледувањето на видеото, „забележано е дека покрај локалот поминале четири непознати лица и постои сомневање дека едно од нив го запалило знамето“, пренесе РТС.

Заменик директорот на полицијата за северниот регион Ветон Елшани за медиумите потврди дека тоа е знамето на Србија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK