Се затресе тлото во Србија: Земјотрес во Младеновац

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала го погоди Младеновац во 14 часот и 40 минути.

Земјотресот се случил на длабочина од 2 километри,

Нема информација за штети во епицентралното подрачје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK