РТС: Уапсен убиецот кај Младеновац

Како што дознава РТС, масовниот убиец кој синоќа уби осум и рани 13 лица е уапсен во околината на Крагуевац.

Напаѓачот со автоматско оружје пукал во жителите на неколку села во општина Младеновац.