Земјотрес од 6,3 степени во јапонската префектура Ишикава

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Земјотрес со јачина од 6,3 степени денеска ја погоди јапонската префектура Ишикава, на западот на земјата, соопштија локалните власти.По земјотресот не е издадено предупредување за цунами, објави Кјодо.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK