Кон градоначалникот на Арачиново е пукано со автоматска пушка, велат од МВР

130548169_429784541715779_8129616930661686837_n-1-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПопладнево, во скопската населба Арачиново, се случила престрелка, при што повредени се две лица.

„Во 13.25 ч. во СВР Скопје е пријавено дека на влез на с. Арачиново машко лице со автоматска пушка пукало кон градоначалникот на о. Арачиново Р.И., кој бил заедно со уште неколку лица. При тоа повредени се две лица, кои биле заедно со градоначалникот. Градоначалникот не е повреден, а не се точни ниту шпекулациите објавени во дел од порталите дека е повреден полициски службеник“, велат од СВР Скопје.

Додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK