Направете го вашиот дом ултрамодерен со најновите Samsung Galaxy уреди

samsung_home
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Следејќи ја својата визија да ви го олесни секојдневното живеење во вашиот дом, Samsung ви нуди широка палета на паметни уреди и апарати направени според најсовремените иновативни технологии. Современите трендови кои ги внесувате во вашиот дом преку најновите модели на телевизори, мобилни телефони, таблети, кујнски апарати и други апарати за домаќинството ви ја носат иднината дома правејќи го вашиот дом паметен и во голем дел навигиран од вештачка интелигенција. Со лансирањето на најновата линија уреди Galaxy, Samsung продолжува со својата посветеност да ви го направи животот ултрамодерен.На вашиот нов Foldable телефон на преклоп Galaxy Z Flip5 или Galaxy Z Fold5 ќе ја најдете апликацијата SmartThings, која откако ќе ја активирате, таа ќе се поврзе со сите ваши останати паметни Samsung и други  уреди и апарати во домот. Новата петта генерација телефони на преклоп чија официјална продажба кај нас започна на 11 август, освен што ќе ве плени со својот маестрален дизајн и одлични перформаси, ви овозможува супер подобрено искуство со екранот кај обата модела: Кај Galaxy Z Flip5 го добивате најголемиот надворешен екран на флип модели досега, кој ќе ви овозможи да правите сé додека телефонот ви затворен со димензија која застанува на вашата дланка, додека пак со Galaxy Z Fold5 добивате импресивен голем екран кога вашиот телефон е отворен, кој може да ви послужи како идеална замена за таблетот особено кога професионалните обврски ве стигнуваат. Но, приказната за големи екрани можете и да ја проширите со тоа што ќе го поврзете вашиот телефон со таблетите Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ или пак со Galaxy Tab S9 Ultra  најголемиот Galaxy таблет досега за уште поголем приказ, а ако во план ви е филмска вечер, тогаш уживајте во искуството со  вашиот телевизор од многу инчи Neo QLED TV или OLED TV  кој исто така го поврзавте со телефонот. И не застанува Samsung тука, туку и најновите модели на часовници Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic имаат за 20% поголем дисплеј од нивните претходници кои можат да бидат ваши верни асистенти за одржување на  добро здравје, показатели за вашите спортски активности или тренинзи и секако, откако ќе го поврзете вашиот часовник со телефонот, на него ќе можете да примате и праќате повици и пораки, па дури и да правите фотографии на телефонот од вашиот зглоб.

SmartThings апликацијата е она што ви треба!

Сигурно се прашувате како SmartThings ќе ви го олесни животот овозможувајќи ви да ги оптимизирате вашите домашни уреди за паметен стил на живеење прилагоден според вашите секојдневни потреби. Едноставно – сите ваши уреди ќе ги врзете со оваа апликација и од вашиот телефон или таблет ќе можете да управувате со нив или да ги контролирате. SmartThings освен што е наменета за уредите на Samsung, таа во поново време поддржува и апарати од 280 други производители. Еве како би изгледало едно ваше секојдневие во поглед на обврските дома, а и на забавата:  Преку SmartThings апликацијата од вашиот нов Foldable телефон на преклоп Galaxy Z Flip5 или Galaxy Z Fold5,  ќе можете да навигирате со вашиот Neo QLED или OLED  телевизор на Samsung производителот кој 17 години по ред е водечки, број 1 бренд за телевизори во светот, и да си ја подесите цела атмосфера за уживање во вечерниот филм. Или пак со врвниот проектор Freestyle, со кој ќе доживеете оригинално кинематографско искуство, секој пат кога гледате филм, било која друга содржина или стримате. Со еден тап, содржината од телефонот, ќе ја пресликате на екранот. На вашиот телефон ќе можете да вклучувате, исклучувате, следите, дури и да менувате програми на вашата паметна машина за перење алишта со помош на SmartThings.  Истото важи и за ручекот – кога ќе се вратите дома, тој може веќе да е зготвен или стоплен во рерната.

Дизајн каков што посакувате на вашите нови уреди од Samsung Galaxy

Но, придобивките не се само во поглед вашиот дом да функционира паметно, поткрепен со вештачка интелигенција вградена во вашите производи од бела техника, туку истите тие производи поседуваат феноменален дизајн со кој вашиот дом ќе изгледа софистицирано и ултимативно модерно. Замислете го префинетиот ултра тенок дизан на вашиот телевизор од многу инчи во кој сите очи се вперуваат без разлика дали е вклучен или не; сите кујнски апарати прилагодени кон минималистичкиот дизајн како од иднината што сега е најмодерен, или пак малото „роботче како дојдено од Starwars” кое ја претставува вашата робот правосмукалка на која исто така можете да и давате команди од далечина која просторија да ја исчисти. А  најновата правосмукалка Bespoke Jet™ AI со вградена вештачка интелигенција е дизајнирана на начин да изгледа како дел од декорот во вашиот дом, со која чистењето воопшто нема да ви претставува напор, туку напротив – ќе биде лесно и забавно и без никаков проблем на вашиот телефон ќе имате увид во нејзиното работење, режими, режими, батерија и сé останато.

Контролирањето на домот преку вашиот телефон е супер, бидејќи каде и да сте ќе можете од далчина да управувате со вашите уреди поврзани со SmartThings апликацијата. Но она што е супер-кул е што истото ќе можете да го правите и додека возите, но овој пат не од вашиот телефон – секако поради безбедоносни причини, туку од паметниот екран во вашиот автомобил на кој апликацијата Android Auto врзана со вашиот телефон ќе ви овозможи пристап до SmartThings и нејзини опции.

Освен бројните подобрени перформанси на новите телефони на преклоп, како што се најголемиот надворешен екран на Galaxy Flip модел досега поради кој скоро за било што нема да имате потреба да го отварате вашиот Galaxy Z Flip5, или пак најлесната и најтенката верија на Galaxy z Fold5 кој е совршен за мултитаскинг и чиј голем екран во целост ќе ви го замени таблетот,  извонредната можност за поврзување со сите останати уреди освен што ќе го направи вашиот дом ултрамодерен, туку и ќе бидете од оние кои живеат во ткн. Smart Home следејќи ги светските трендови за модерно живеење.

Повеќе информации за производите кои може да ги контролирате со апликацијата SmartThings прочитајте на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/tvs/oled-tv/s90c-55-inch-qe55s90catxxh/

https://www.samsung.com/mk/tvs/qled-tv/highlights/

https://www.samsung.com/mk/projectors/the-freestyle/the-freestyle-sp-lsp3blaxxh/

https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/robot/

https://www.samsung.com/mk/cooking-appliances/ovens/nv7000b-4-series-dual-cook-4series-dual-cook-nv7b44403aw-u3/

https://www.samsung.com/mk/washers-and-dryers/washing-machines/ww9400b-front-loading-ai-ecobubble-ai-wash-bespoke-design-with-space-max-11kg-white-ww11bb944dghs7/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-43mm-silver-bt-sm-r950nzsaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK