Општина Битола и РК Еурофарм Пелистер подготвуваат шампионски ракометен хепенинг

Општина Битола и ракометниот клуб Еурофарм Пелистер подготвуваат славенечки ракометен хепенинг со кој утревечер на плоштадот „Магнолија“ ќе се прослави освојувањето на шампионската титула на клубот. Пред утрешниот ракометен натпревар меѓу РК Еурофарм Пелистер и РК Тиквеш, битолските ракометари ги посети градоначалникот Тони Коњановски и јавно се заблагодари за резултатите со кои официјално, после 18 години, шампионската титула во ракомет …

Continue Reading