Русија собори два борбени беспилотни летала кои се движеа кон Москва

Руската ПВО собори две борбени беспилотни летала кои се движеле кон Москва, изјави денеска градоначалникот на рускиот главен град Сергеј Собјанин. -Потврден е обид на две борбени беспилотни летала да се пробијат во градот. Двете беа соборени од воздушна одбрана. Едниот во близина на Домодедово (на југ на Москва), другиот во близина на автопатот за Минск, на запад од Москва, …

Continue Reading