Albanija

Рама: Целосно сум фокусиран на ослободувањето на косовските полицајци, деескалацијата останува приоритет

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево повторно реагираше поради апсењето на тројцата косовски полицајци, за кои Приштина тврди дека биле киднапирани

Прочитај повеќе »