Жена била нападната од волци додека џогирала во сафари парк во близина на Париз

volk.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK36-годишна жена е тешко повредена кога во неделата била нападната и мачена од тројца волци во сафари парк во близина на Париз, јавуваат француските медиуми.

Жена која го минувала викендот со мајка си и бебето во Зоолошкиот парк Тоири, за време на утринското џогирање случајно завршила во главната сафари зона, каде што можат да влезат само автомобили.

Откако била нападната од волци, итно била пренесена во болница и е на интензивна нега.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK