Земјотрес со јачина од 5,2 степени го погоди Чиле

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMСЦ).

Епицентарот на земјотресот бил на 44 километри југоисточно од градот Антофагаста.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK