Заврши состанокот на израелскиот воен кабинет

Screenshot-2024-04-14-181722.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСостанокот на воениот кабинет на Израел заврши по неколкучасовно размислување, изјави израелски функционер за NBC News.

Состанокот, предводен од Бенјамин Нетанјаху, беше свикан како одговор на синоќешниот напад на Иран врз Израел.

Наскоро детали од состанокот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK