Захарова: Евровизија ја надмина секоја оргија, ритуал на вештерки или ритуална сакрилегија

192086_najnovije-vesti-ukrajina-marija-zaharova_f.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПортпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, на својот Телеграм канал го коментираше овогодишното издание на Евровизија.

„Евровизија 2024 ја надмина секоја оргија, ритуал на вештерки или ритуална сакрилегија. Погребите во Западна Европа се одвиваат вообичаено. Без изненадувања“, напиша таа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK