–>

Воз удри во луѓе во Барселона, загинаа четири лица

Воз-удри-во-луѓе-во-Барселона-загинаа-четири-лица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Најмалку четири лица загинаа во неделата кога беа удрени од локомотива во близина на Барселона додека се обидуваа да ја преминат железничката пруга, соопштија службите за итни случаи.

Несреќата се случила во 20 часот и 22 минути во Монмел во близина на каталонската престолнина кога седум лица минувале преку шините на забранета локација, соопшти „Ренфе“, државниот железнички оператор.

Три лица починале на местото на настанот, а четвртото лице починало во болница откако доживеало срцев и респираторен застој, соопштија во неделата службите на Итната помош.

Тројца повредени се во болница.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK