Воен авион се излизгал од пистата во Мјанмар, има повредени

Воен-авион-се-излизгал-од-пистата-во-Мјанмар-има-повредени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОсум лица во воен авион на Мјанмар се повредени откако се излизгал од пистата на аеродром во североисточната индиска држава Мизорам, јавува „Anadolu“.

Според официјалните лица, во авионот што слета на аеродромот Ленгпуи за да ги врати војниците од Мјанмар кои минатата недела преминаа во соседна Индија за да побараат засолниште, имало вкупно 14 лица.

„Повредените се пренесени во болница“, изјави за „Анадолу“ Назук Кумар, висок официјален претставник во Мизорам.

Минатата недела, најмалку 276 војници од Мјанмар влегоа во индиската држава Мизорам за да бараат егзил.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK