Во последните 24 часа две лица загинаа во руско гранатирање на Доњецк

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Павло Кириленко, украинскиот гувернер на Доњецк, еден од окупираните региони на Донбас за кој Русија тврди дека го анектираше, соопшти дека двајца жители на регионот биле убиени, а петмина ранети во руски гранатирања во последните 24 часа.Тој на Телеграм објави дека во текот на ноќта била погодена трговска компанија во Краматорск, но во тој напад нема повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK