Висок командант на Исламски џихад убиен во Газа

gaza
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Висок командант на Исламски џихад е убиен денеска во израелски напад врз центарот на градот Газа, изјави портпаролот на милитантната група, додека беснее прекуграничниот оган.

Ијад ал Хасани е убиен кога во нападот бил погоден станбен објект во густо населениот град, изјави портпаролот. Во нападот има уште една жртва.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK