(Видео) Возел џип на плажа, па почнал хаосот: полицаец спречил поголема катастрофа

Screenshot_9.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицаец скокнал во автомобил во движење за да спречи пијан возач и на тој начин да спречи трагедија.

На плажа во рускиот град Краснојарск во Сибир се појави џип управуван од пијан маж.

Со својот автомобил тој влетал право во преплашените туристи, а потоа во реката, пренесуваат локалните медиуми.

За да го спречи, полицаецот го стигнал автомобилот, ја отворил задната врата, скокнал во патничкиот простор и го принудил возачот да застане.

Ја спречил трагедијата и смртта на невините туристи кои скаменети ја гледале шокантната сцена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK