(Видео) Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Screenshot-2024-03-17-085226.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија.

Според EMSC, епицентарот на земјотресот бил во близина на источниот брег на островот Хоншу.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 45 километри.

Како што сведочат граѓаните на Јапонија, некои од нив ги разбудил земјотресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK